Haberler
Hearsafe semineri yapıldı

Kulak içi monitörler ve ses azaltıcıları üreten Hearsafe firmasını temsilen Eckhard Beste, duyum sağlığı ve müzisyenlerin sahnedeki yüksek ses seviyelerinden kaynaklanan duyum kayıpları üzerine bir seminer vermek için ülkemize geldi. Kullanıcının kulak içi kalıbı alınarak hazırlanan bu ürünler, yüksek ses izolasyonu ve kullanım rahatlığı sayesinde sağlıklı bir dinleme olanağı veriyor. İlgili workshop duyurumuz için tıklayınız.

Saffire ve Focurite Liquid Channel incelemeleri sitemizde

Mehmet Ünal tarafından yapılan ve Volume dergisinde yayınlanan Focusrite Saffire ve Focurite Liquid Channel incelemeleri sitemize eklendi

Rycote Smoothie Windshield

Rycote’dan piyasadaki popüler tüm shotgun ve condenser mikrofonlara uygun smoothie’ler. 19 mm’den 25 mm çaplı mikrofonlara kadar uygun boyutları bulunan smoothie’ler, 5 ayrı renk seçeneği ile birlikte geliyor. Seçtiğiniz renk üzerine firma logonuzu da koyabileceğiniz şekilde tasarlanabilen bu ürünler de windjammer kullanarak daha yüksek bir rüzgar koruması sağlamakta mümkün.

Saffire PRO 26 I/O

Focusrite 26 giriş, 26 çıkışlı yeni firewire arayüzü Saffire PRO 26 I/O’yu yakında çıkarıyor. Ayrıntılar için tıklayınız.

DPA BLM 4060

DPA, özellikle Toplantı odaları, Konferans salonları ve Tele konferans sistemlerinde kullanılan  yeni boundary layer mikrofonunu Temmuz ayı sonunda çıkarıyor. Ayrıntılar için tıklayınız.
Layer Mikrofon
Ultrasone elmasepetinde

Ultrasone kulaklıklarını artık, güvenilir alışveriş sitesi elmasepeti.com’dan da temin edebilirsiniz.

Focusrite Liquid Mix

Focusrite, firewire bağlantılı, mix prosesörü, Liquid Mix’i çıkardı. Üzerinde DSP’si bulunan bu yeni ürün ile aynı anda 32 kanal üzerinden, üstelik EQ ve Compressor’ü aynı anda her kanalda kullanarak, işlem gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıntılar için tıklayınız.

Liquidmix
Türkmenistan’da akustik simülasyon projesi

GAP inşaat’ın Türkmenistan’da yapmakta olduğu Alparslan Gençlik Tiyatrosunun akustik danışmanlık ve akustik simülasyon projesi tamamlandı.

STD mastering stüdyosu açılıyor

STD’nin temsilcisi olduğu, Euphonix, Merging, Cedar, Dynaudio Acoustics, Tube-tech gibi firmaların ürünlerinin bulunduğu stüdyoda Cedar firmasının dünyaca ünlü “Cambridge” noise reduction sistemi ile gürültü temizleme ve azaltma işlemleri de yapılabilecek.

Anjelique Bar 'ın ses izolasyonunu yaptık

Ortaköy Anjelique Bar ses izolasyonu danışmanlık projesi tamamlandı.

Dynaudio Acoustics'ten yeni subwoofer

Dynaudio Acoustics yeni aktif subwoofer’ı BM 14S’i çıkardı. Hem stereo hem de çok kanallı kurulumlar için ideal bir Subwoofer çözümü olan BM 14S, LFE çıkışa ve 2.1 bir sistem için bass management sağlayan yüksek geçiren filtreye sahip. Ayrıntılar için tıklayınız.

Richmond Leb-i derya Restaurant projesi tamamlandı

Richmond Leb-i derya Restaurant ses izolasyonu uygulama ve projesi tamamlandı.

iCan kulaklıklar

Profesyonel kulaklık üreticisi Ultrasone’dan I-pod kullanıcıları için I-can kulaklıklar.Altın, krom ve gümüş kaplama modelleri de olan kulaklıklar şık tasarımları ve üstün performansları ile son kullanıcıların beğenisine sunuldu. Ayrıntılar için tıklayınız.

iCan
Merging Technologies Saffire’i seçti.

Merging Technologies yaptığı testler ve araştırmalar sonucunda, Focusrite’ın çok düşük latency’li, firewire arabirimi Saffire’i, Pyramix Native için en güvenilir ve uyumlu ses arabirimi olarak seçti.

DPA’dan stereo kayıtlar için yeni çözüm SMK4061.

İki adet düşük sensitivity’li omnidirectional DPA 4061 mikrofondan oluşan sette, aksesuar olarak, yansıtıcı yüzeylerde kullanım için 2 adet BLM6000 boundary layer mount, 2 adet DMM0011 magnet mount, 2 adet DMM0007 rubber holder ve minyatür mikrofonlarınızın standard P48 üzerinden beslenebilmesi için, 2 adet DAD6001-BC adaptör bulunuyor. Mikrofonların rüzgarlıklarını da içeren set, sahne ve stüdyo uygulamalarınız için esnek ve kaliteli bir çözüm sunuyor.