Şirket Kimliği

STD, ses izolasyonu, akustik düzenleme, elektronik seslendirme sistemleri konularında danışmanlık ve projelendirme yapan bir firmadır.

STD 1999 yılında Sorgun Akkor tarafından kuruldu. Şirketin kurulmasından önce de Sorgun, RMS Stüdyosunda teknik müdür asistanlığı, FT Ses Kayıt Stüdyosunun teknik müdürlüğü, birçok stüdyonun teknik altyapısının kurulması, akustik düzenleme ve ses izolasyonu projeleri gibi görevlerde bulundu. Ayrıca AES Türkiye şubesinin kurulmasında çalıştı ve halen başkanlık görevini sürdürmektedir.

Şirket, açılmasının hemen ardından Euphonix ve Apogee Digital firmalarının temsilciliğini üstlendi.

Akustik düzenleme projelerinin artmasıyla STD kendi akustik panellerini üretmeye başladı. Bu paneller müzik stüdyolarında oluğu gibi, Radyo, TV, Post-Prodüksiyon stüdyoları, sinemalar, Hi-Fi dinleme odaları, restoranlar gibi farklı yerlerde kullanılmaya başlandı

Temsilciliğini aldığı diğer yabancı firmaları, yine konularında lider olanlarından şeçerek, herhangi bir ses sistemini en üst kalitede kurabilecek cihazları müşterilerine sunmaya başladı.

2009 yılına kadar içlerinde DPA Microphones, Rycote, Focusrite, Tube-Tech, Dynaudio Acoustics gibi yüksek kaliteli ürünler üreten firmaların temsilciliğini yaptı.

Aynı zamanlarda akustik danışmanlık taleplerinin artması dolayısı ile de STD, malzeme satışı ve uygulama hizmetlerini bırakıp tamamen projelendirme üzerine odaklanmıştır.